Loading ...

Zmiana sprzedawcy prądu – czy warto?

Wiele osób zastanawia się, czy zmiana dostawcy prądu jest opłacalna. W końcu wiąże się ona z koniecznością załatwiania wielu formalności i znalezieniem dostawcy, którego oferta będzie nam odpowiadała. Jak widać korzyści płynące ze zmiany dostawcy prądu to kwestia indywidualna. Dlatego warto zastanowić się, jakie kryteria brać pod uwagę.

Oferta dostawcy prądu

Pierwszą kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zmianą dostawcy prądu, są przede wszystkim oferty dostawców prądu. Trzeba zebrać z rynku wszystkie możliwe oferty, a następnie porównać je miedzy sobą oraz z naszą dotychczasową taryfą. Warto pamiętać, że trzeba wziąć pod uwagę różne oferty i taryfy, także od tego samego dostawcy.

Dzięki temu może okazać, że pożądaną obniżkę osiągniemy nie tylko poprzez zmianę dostawcy, ale także zmianę taryfy. Ponadto dane rozwiązania także trzeba zestawić ze swoim trybem życia, godzinami pracy oraz sposobem korzystania z energii elektrycznej. Dzięki temu uda się wybrać najlepszą z nich.

Prostota zmiany sprzedawcy prądu

Drugim kryterium, które może mieć wpływ na decyzję o zmianie dostawcy prądu https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/obsluga-i-pomoc/umowy-i-zmiana-sprzedawcy, jest przede wszystkim sposób przejścia od jednego dostawcy do drugiego. Z całą pewnością zachęcić powinny uproszczone procedury, które nie wymagają wypełniania dziesiątek formularzy oraz zbędnych formalności. Im prostsza i mniej skomplikowana zmiana, tym powinna być bardziej zachęcająca.

Zmiana sprzedawcy prądu zwykle ma na celu obniżenie rachunków za prąd, ale warto też zwrócić uwagę na inne kwestie związane z przejściem do nowego sprzedawcy.

Warunki finansowe

Dla większości odbiorców prądu najistotniejsze będzie jednak to, czy ich rachunki za prąd będą mniejsze, czy też nie. Większość osób właśnie dlatego decyduje się na zmianę sprzedawcy prądu. Jednak sama taryfa, czy cena za 1 kWh nie powinna być wyznacznikiem.

Trzeba sprawdzić, czy sprzedawca prądu nie wymaga żadnych dodatkowych opłat. Wówczas może okazać się rachunki wcale nie będą niższe i pozostaną na takim samym poziomie, a może nawet się zwiększą.