Loading ...

Opis taryfy i cennik c11

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie jakichkolwiek urządzeń jak i samych ludzi bez prądu. Każde gospodarstwo domowe, firma, czy urzędy potrzebują go do sprawnego działania. Jednak aby uniknąć jakichkolwiek sytuacji konfliktowych i niejasnych zostały utworzone specjalne taryfy z przeznaczeniem dla firm i gospodarstw domowych.

cennik w taryfie c11

Taryfa c11

Jest to taryfa skierowana głównie do małych i dużych działalności gospodarczych. Jednak każda firma zużywa zróżnicowane ilości energii elektrycznej i różnej porze ze względu na charakter pracy. Są takie które głównie działają w nocy oraz takie, których funkcjonowanie jest stałe przez cały dzień. Jak w przypadku planów taryfowych tak i tutaj skrót C11 ma swoje znaczenie. Literka C oznacza, że jest to taryfa dla firm zasilanych z sieci niskiego napięcia. Pierwsza jedynka oznacza, że jest ona przeznaczona dla klientów, których moc umowna nie przekracza czterdziestu kilowatów. Druga jedynka oznacza, że taryfa jest jednostrefowa, a więc rozliczenie za zużywany prąd jest stałe. Często mówi się, że jest to taryfa całodobowa. Oczywiście, dla firm, których praca odbywa się w innych porach dnia lub są w stanie określić kiedy jest największe zużycie energii elektrycznej najlepszym rozwiązaniem będą taryfy dwustrefowe, trzystrefowe, a nawet czterostrefowe.

Jedynym przypadkiem kiedy klienci indywidualni mogą skorzystać z taryfy C11 [https://www.innogy.pl/pl/dla-domu/oferta/budowlana] jest budowa domu lub innej nieruchomości. Na ten czas gospodarstwo domowe wykorzystuje dany plan taryfowy, ale tylko do momentu kiedy użytkownik ostatecznie zamieszka w domu. Wtedy następuje przejście na plany taryfowy domowe G11, G12 lub G12w.

Taryfa C11 cennik

Ciężko określić dokładne ceny za prąd, gdyż wynika to ze zróżnicowanego zużycia. Jednak od 2007 roku, dzięki liberalizacji rynku energii elektrycznej możliwa jest zmiana dostawcy. W ten sposób można zaoszczędzić nawet do trzydziestu procent rocznie. Tak więc, przed wyborem konkretnego operatora należy zapoznać się ze szczegółową oferta różnych dostawców na rynku.