Loading ...

Działania w obszarze elektromobilności w Polsce

W dobie XXI wieku, zauważa się znaczny rozwój elektromobilności w Polsce. Działania z tego zakresu, wspierają ekologię i ograniczają emisję spalin oraz zanieczyszczeń. Wpływają również na mniejsze ryzyko tworzenia się smogu. W wyniku rozwoju tej branży, zauważa się wzrost zainteresowania samochodami elektrycznymi przez Polaków. Z tego też powodu przybywa coraz więcej punktów, w których można naładować czterokołowce. Wszystkie stacje posiadają bezpieczny i wygodny parking, w którym można z łatwością naładować samochód.

Stacje szybkiego ładowania i nowa infrastruktura w ramach rozwoju elektromobilności

W ramach rozwoju elektromobilności zauważa się z roku na rok, coraz częstsze nabywanie samochodów z silnikiem elektrycznym. Czy to modny trend czy rewolucja mozna przeczytać na stronie: https://www.innogy.pl/pl/duze-przedsiebiorstwa/artykuly/2020/elektromobilnosc-modny-trend-czy-konieczna-rewolucja

elektromobilność w Polsce

Polska infrastruktura coraz bardziej się rozwija i przygotowuje na nowe możliwości. Inwestycje związane z nową infrastrukturą mają przyczynić się bezpośrednio do rozpropagowania pojazdów niskoemisyjnych oraz tych, które w ogóle nie generują zanieczyszczeń. Dzięki temu powstaje wiele punktów w dogodnych lokalizacjach. Są one rozmieszczone na terenie całego kraju, w mniejszych i większych miejscowościach. Stacje szybkiego ładowania pozwalają na ekspresowe napełnianie energią akumulatorów. Elektromobilność w Polsce przyczynia się znacząco na częstsze korzystanie z aut hybrydowych oraz elektrycznych.

Co mówi ustawa o elektromobilności?

Ustawa o elektromobilności zobowiązuje poszczególne organy administracji publicznej oraz administracji samorządowej do rozbudowy floty pojazdów elektrycznych. Ustawa nakazuje również, aby stacje posiadały monitoring, które będzie nagrywał cały proces ładowania pojazdów. Warto zauważyć, że autobusy również wymieniane są na te z silnikami hybrydowymi, co wpływa korzystnie na środowisko oraz ekologię. Co ważne, kierowcy nabywający pojazdy osobowe z akumulatorem elektrycznym są zwolnieni z pokrycia podatku akcyzowego. Wraz z rozwojem elektromobilności, pojawiają się także pomysły, aby kierowcy pojazdów elektrycznych, mogli poruszać się bus pasami.