Loading ...

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę dla firm?

Często mówi się o tym, że korzystanie z instalacji fotowoltaicznej przynosi firmie szereg wymiernych korzyści. Nie bez powodu odnawialne źródła energii cieszą się rosnącą popularnością, a nowych inwestorów bezustannie przybywa. Wiele powodów przemawia za korzystaniem z zielonej energii, pozyskiwanej z promieniowania słonecznego.

Największe korzyści fotowoltaiki dla firm

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy fotowoltaika dla firm (https://www.innogy.pl/pl/portal-o-energii-slonecznej/2020/fotowoltaika-dla-firm-czy-warto-zainwestowac) jest korzystnym rozwiązaniem. Ma ono wiele zalet, które warto poznać, co ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji. Zakup i montaż instalacji PV wiąże się z niemałymi kosztami, ale przedsiębiorca ponosi je tylko raz, po czym może już liczyć wyłącznie na oszczędności. Jest to skuteczny sposób na zmniejszenie rachunków za prąd, co już w skali roku w dużym stopniu poprawia stan firmowego budżetu. Zwrot z inwestycji ma miejsce w przeciągu kilku lat, ale może nastąpić jeszcze szybciej, jeśli skorzysta się z różnych programów pomocowych. Przykładem będzie niskooprocentowany kredyt bankowy i szereg innych instrumentów finansowych dedykowanych fotowoltaice. Montaż paneli słonecznych przekłada się na zwiększenie wartości nieruchomości, staje się ona znacznie atrakcyjniejsza dla potencjalnych inwestorów w przyszłości.

Czego jeszcze można oczekiwać po inwestycji w instalację PV?

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie, można uniezależnić się w dużej mierze od zakładu energetycznego, uniknąć nieprzewidzianych wzrostów cen za prąd z sieci. Jeśli instalacja PV zostanie odpowiednio dobrana do rzeczywistych potrzeb przedsiębiorstwa, można liczyć na zmniejszenie rachunków za prąd do tego stopnia, że będą widniały na nich koszty dotyczące wyłącznie przesyłu energii. Mówić można wtedy o zaledwie kilkudziesięciu złotych na miesiąc. Energa słoneczna dostępna jest przez cały rok i można korzystać z niej w dowolnym momencie. Istnieje nawet możliwość zainstalowania akumulatora i korzystania z net-marketingu. Nadwyżki prądu mogą być odprowadzane do sieci, po czym obierane, gdy wystąpi taka potrzeba.